Del på facebook

Medarbejdere

Gitte Hagelskjær Svart
Teamleder, Ungeporten, Jobcenter Bornholm
56 92 39 35
Gitte.Svart@brk.dk


Claus Gjerrild
Fagligkoordinator, Ungdommens Uddannelsesvejledning Bornholm
56 92 39 89
Claus.Gjerrild@brk.dk


Ann-Sofie Markussen
Uddannelsesvejleder

Grundskolevejleder på
Kongeskærskolen

Kontaktoplysninger
56 92 39 75
30 18 04 02
Ann-Sofie.Markussen@brk.dk


Birgit Hansen Jørgensen
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder

Kontaktoplysninger
56 92 39 84
30 18 04 11
Birgit.Hansen.Joergensen@brk.dk


Christel Eriksen
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder
STU vejleder
Grundskolevejleder på
Kildebakken
Modtageklassen

Kontaktoplysninger
56 92 39 86
30 18 04 13
Christel.Eriksen@brk.dk


Gert Pindstrup
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder
STU vejleder
Grundskolevejleder på
Heldagsskolen
Ungdomsskolens heltidsundervisning (9D)

Kontaktoplysninger
56 92 39 91
30 18 04 18
Gert.Pindstrup@brk.dk


Henriette Rolsted
Uddannelsesvejleder


Jens-Peter Jørgensen
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder
EGU vejleder
KUU koordinator

Kontaktoplysninger
56 92 39 72
30 18 16 93
Jens-Peter.Joergensen@brk.dk


Marianne Lund Pedersen
Uddannelsesvejleder

Grundskolevejleder på
10. klasseskolen
Davidskolen
Hans Rømer Skolen
Paradisbakkeskolen
Ungdomsskolens heltidsundervisning (DASK, Ung på vej)

Kontaktoplysninger
56 92 39 90
30 18 04 16
Marianne.Lund.Pedersen@brk.dk


Morten Schwennesen
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder
EGU vejleder

Kontaktoplysninger
56 92 39 92
30 18 04 19
Morten.Schwennesen@brk.dk


Pia Wedell Topp
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder

Kontaktoplysninger
56 92 39 78
29 11 28 13
Pia.Wedell.Topp@brk.dk


Sille Kristine Juul
Grundskolevejleder på
Friskolen Østerlars
Rønne Privatskole
Svaneke Friskole
Svartingedal Skole
Sydbornholms Privatskole
Ungdomsskolens heltidsundervisning (9E)

Kontaktoplysninger
56 92 39 74
29 79 83 96
Sille.Kristine.Juul@brk.dk


Ege Kofod Plinius Schjørring
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder

Grundskolevejleder på
Søndermarksskolen
Peterskolen

Kontaktoplysninger
56 92 39 85
23 74 18 72
Ege.Schjoerring@brk.dk


Thomas Anker Jackson
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder

Grundskolevejleder på
Åvangsskolen
Bornholms Frie Idrætsskole

Kontaktoplysninger
56 92 39 88
23 71 78 00

thomas.jackson@brk.dk