Del på facebook

Medarbejdere

Gitte Hagelskjær Svart
Teamleder, Ungeporten, Jobcenter Bornholm
56 92 39 35
Gitte.Svart@brk.dk


Claus Gjerrild
Fagligkoordinator, Ungdommens Uddannelsesvejledning Bornholm
56 92 39 89
Claus.Gjerrild@brk.dk


Ane Brinkgaard
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder

Kontaktoplysninger
56 92 39 99
 29 17 52 64
Ane.Brinkgaard@brk.dk


Ann-Sofie Markussen
Uddannelsesvejleder

Grundskolevejleder på
Kongeskærskolen

Kontaktoplysninger
56 92 39 75
30 18 04 02
Ann-Sofie.Markussen@brk.dk


Birgit Hansen Jørgensen
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder

Kontaktoplysninger
56 92 39 84
30 18 04 11
Birgit.Hansen.Joergensen@brk.dk


Christel Eriksen
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder
STU vejleder
Grundskolevejleder i
Modtageklassen

Kontaktoplysninger
56 92 39 86
30 18 04 13
Christel.Eriksen@brk.dk


Ege Kofod Plinius Schjørring
Uddannelsesvejleder


Ungevejleder
Grundskolevejleder på
Søndermarksskolen
Peterskolen

Kontaktoplysninger
56 92 39 85
23 74 18 72
Ege.Schjoerring@brk.dk


Gert Pindstrup
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder
STU vejleder
Grundskolevejleder på
Bornholms Frie Idrætsskole
Svartyingedal Skole
Ungdomsskolens heltidsundervisning (9E, DASK og Ung på vej)

Kontaktoplysninger
56 92 39 91
30 18 04 18
Gert.Pindstrup@brk.dk


Jens-Peter Jørgensen
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder
EGU vejleder

Kontaktoplysninger
56 92 39 72
30 18 16 93
Jens-Peter.Joergensen@brk.dk


Marianne Lund Pedersen
Uddannelsesvejleder

Grundskolevejleder på
Davidskolen
Hans Rømer Skolen
Paradisbakkeskolen
Sydbornholms Privatskole

Kontaktoplysninger
56 92 39 90
30 18 04 16
Marianne.Lund.Pedersen@brk.dk


Molly May Vestergaard
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder
STU vejleder
Grundskolevejleder på
Heldagsskolen
Kildebakken

Kontaktoplysninger
56 92 39 97
20 37 90 84
Molly.May.Vestergaard@brk.dk


Morten Schwennesen
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder
EGU vejleder
Grundskolevejleder på
10. klasseskolen
Ungdomsskolens heltidsundervisning (9D)

Kontaktoplysninger
56 92 39 92
30 18 04 19
Morten.Schwennesen@brk.dk


Pia Wedell Topp
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder

Kontaktoplysninger
56 92 39 78
29 11 28 13
Pia.Wedell.Topp@brk.dk


Sille Kristine Juul
Grundskolevejleder på
Friskolen Østerlars
Rønne Privatskole
Svaneke Friskole

Kontaktoplysninger
56 92 39 74
29 79 83 96
Sille.Kristine.Juul@brk.dk


Søren Boie
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder

Kontaktoplysninger
56 92 39 93
21 13 39 75
Soeren.Boie@brk.dk


Thomas Jackson
Uddannelsesvejleder

Ungevejleder
Grundskolevejleder på
Åvangsskolen

Kontaktoplysninger
56 92 39 88
23 71 78 00

thomas.jackson@brk.dk