Del på facebook

Vejledere

Ann-Sofie Markussen
Uddannelsesvejleder

Grundskolevejleder på
10. klasseskolen (10A)
Kongeskærskolen

Kontaktoplysninger
56 92 39 75
30 18 04 02
Ann-Sofie.Markussen@brk.dk


Birgit Hansen Jørgensen
Uddannelsesvejleder
Ungevejleder

Kontaktoplysninger
56 92 39 84
30 18 04 11
Birgit.Hansen.Joergensen@brk.dk


Christel Eriksen
Uddannelsesvejleder
Ungevejleder
STU vejleder
Grundskolevejleder på
Kildebakken
Modtageklassen

Kontaktoplysninger
56 92 39 86
30 18 04 13
Christel.Eriksen@brk.dk


Gert Pindstrup
Uddannelsesvejleder
STU vejleder
Grundskolevejleder på
Ungdomsskolens heltidsundervisning (Dybdal, DASK, Ung på vej)
Heldagsskolen

Kontaktoplysninger
56 92 39 91
30 18 04 18
Gert.Pindstrup@brk.dk


Henriette Rolsted
Uddannelsesvejleder


Jens-Peter Jørgensen
Uddannelsesvejleder
Ungevejleder
EGU vejleder

Kontaktoplysninger
56 92 39 72
30 18 16 93
Jens-Peter.Joergensen@brk.dk

 


Marianne Lund Pedersen
Uddannelsesvejleder

Grundskolevejleder på
10. klasseskolen (10B, 10C og 10D)
Davidskolen
Hans Rømer Skolen
Paradisbakkeskolen
Sydbornholms Privatskole

Kontaktoplysninger
56 92 39 90
30 18 04 16
Marianne.Lund.Pedersen@brk.dk

Marie Anker Jackson
Uddannelsesvejleder

Grundskolevejleder på
Bornholms Frie Idrætsskole
Peterskolen
Svaneke Friskole
Aavangsskolen
Svartingedal Skole
Ungdomsskolens heltidsundervisning (9E)

Kontaktoplysninger
56 92 39 88
51 67 41 87
Marie.Anker.Jackson@brk.dk


Morten Schwennesen
Uddannelsesvejleder
Ungevejleder
EGU vejleder

Kontaktoplysninger
56 92 39 92
30 18 04 19
Morten.Schwennesen@brk.dk


Per Okkels
Uddannelsesvejleder
Ungevejleder
EGU vejleder

Kontaktoplysninger
56 92 39 82
30 18 16 52
Per.Okkels@brk.dk


Pia Wedell Topp
Uddannelsesvejleder
Ungevejleder

Kontaktoplysninger
56 92 39 78
29 11 28 13
Pia.Wedell.Topp@brk.dk


Sille Kristine Juul
Uddannelsesvejleder

Grundskolevejleder på
Friskolen Østerlars
Rønne Privatskole
Søndermarksskolen

Kontaktoplysninger
56 92 39 74
29 79 83 96
Sille.Kristine.Juul@brk.dk