Traktor på mark
Skip Navigation LinksBRK Indflydelse & Politik Kommunalbestyrelsen & Udvalg Erhvervs- og Beskæftigelsesudvalget

Erhvervs- og Beskæftigelsesudvalget

Medlemmer 

Steen Colberg Jensen Lotte Helms (V) Formand
Blommehaven 2, 3700 Rønne
Tlf. 30 18 19 62
Lotte.Helms@brk.dk
Maria Fromseier Kjærgaard ​Maria Fromseier Kjærgaard (A) Næstformand
Haslevej 35, 3700 Rønne
Tlf. 20 33 17 21
Maria.Kjaergaard@brk.dk
Jonna Nielsen ​Jonna Nielsen (A)
Pistolstræde 2, 3700 Rønne
Tlf. 40 46 93 37
Jonna.Nielsen@brk.dk
Bjarne Hartung Kirkegaard ​Bjarne Hartung Kirkegaard (K)
Pilebroen 11, 3770 Allinge
Tlf. 30 18 19 61
Bjarne.Hartung.Kirkegaard@brk.dk
​Bente Johansen (B)
Bialitevejen 3, Aarsballe, 3700 Rønne
Tlf. 30 18 19 47
Bente.Johansen@brk.dk
Per Ole Petersen ​Per Ole Petersen (A)
Engløkken 9, 3730 Nexø
Tlf. 24 80 41 35
Per.Ole.Petersen@brk.dk
​Brian Kofoed (V)
Bedegadevej 44, 3782 Klemensker
Tlf. 61 15 15 93
Brian.Kofoed@brk.dk

 

Dagsordener, referater og mødeplan

​Du kan læse alle dagsordener og referater til de politiske udvalg her.

Dagsordener, referater og mødeplan 2017

Referat-arkiv

​Vil du læse referater fra kommunalbestyrelse og udvalg for perioden 2010-2014, finder du dem her

Referat-arkiv

Forretningsorden

Her kan du læse forretningsorden for Erhvervs- og Beskæftigelsesudvalget

Forretningsorden (PDF)