Chefgruppen

chefgruppen_marts2016_1.png
Chefgruppen i Bornholms Regionskommune består af 13 personer, 3 direktører og 10 centerchefer.
 
Konst. kommunaldirektør og Servicedirektør Johannes Nilsson 
Johannes.Nilsson@brk.dk
Tlf. 56 92 10 01
Mobil 30 36 92 66
 
Økonomidirektør Claus Stensgaard Jensen,
Claus.Stensgaard.Jensen@brk.dk  
Tlf. 56 92 10 02
Mobil 30 18 19 97
 
Arbejdsmarkedschef Allan Westh
Center for Erhverv, Uddannelse og Beskæftigelse
Allan.Westh@brk.dk
Tlf. 56 92 38 40
Mobil 30 18 18 84
 
Teknisk chef Louise Lyng Bojesen,
Center for Teknik og Miljø
Louise.Lyng.Bojesen@brk.dk
Tlf. 56 92 20 59
Mobil 30 18 14 15
 
Sundhedschef Trine Dorow
Center for Sundhed 
Trine.Dorow@brk.dk
Tlf. 56 92 12 68
Mobil 30 18 18 00
 
Driftschef Bjarne Freund-Poulsen,
Center for Ejendomme og Drift
Bjarne.Freund-Poulsen@brk.dk
Tlf. 56 92 50 05
Mobil 30 18 16 22
 
Økonomichef Stine Hansen,
Økonomi og Personale
Stine.Hansen@brk.dk
Tlf. 56 92 10 64
Mobil 30 18 23 56
 
Skole-, kultur-, og fritidschef Steen Ebdrup,
Center for Skole, Kultur og Fritid
Steen.Ebdrup@brk.dk
Tlf. 56 92 12 67
Mobil 30 18 18 01
 
Psykiatri- og handicapchef Michael Hansen Bager,
Center for Psykiatri og Handicap
Michael.Hansen.Bager@brk.dk
Tlf. 56 92 78 02
Mobil 30 18 17 14
 
Ældrechef Birgit Mortensen,
Center for Ældre
Birgit.Mortensen@brk.dk
Tlf. 56 92 54 05
Mobil 30 18 18 27
 
Sekretariatschef Steen Birkedal 
Sekretariatet
Steen.Birkedal@brk.dk
Tlf. 56 92 10 04
Mobil 30 69 33 84
 
Børne- og familiechef Vibeke Juel Blem
Center for Børn og Familie
Vibeke.Juel.Blem@brk.dk
Tlf. 56 92 12 82
Mobil 30 18 22 71