Del på facebook
Skip Navigation LinksBRK Om Kommunen Kontakt Kontakt vores centre

Kontakt vores centre

Her kan du kontakte vores centre og deres chefer om sager, der vedrører generelle sager. 

Center for Børn og Familie

Ullasvej 23
3700 Rønne
bf@brk.dk
Ann Rubæk NielsenAnn.Rubaek-Nielsen@brk.dk

Center for Skole

Ullasvej 17, 2.
3700 Rønne
skole@brk.dk
Centerchef Trine Schloss Pedersen
trine.schloss.pedersen@brk.dk

Center for Ældre

Ullasvej 17, 1.
3700 Rønne
aeldre@brk.dk
Centerchef Christina Thorén Lilliedal
Christina.Lilliedal@brk.dk

Center for Psykiatri og Handicap

Ullasvej 17
3700 Rønne
psykiatrioghandicap@brk.dk
Centerchef Margrethe Vogt Thuesen
Margrethe.Thuesen@brk.dk

Center for Sundhed og Forebyggelse

Helsevej 4
3700 Rønne
sundhed@brk.dk
Fungerende centerchef Trine Dorow, servicedirektør

Center for Job, Uddannelse og Rekruttering

Landemærket 26
3700 Rønne
jur@brk.dk  
Centerchef Allan Westh
Allan.Westh@brk.dk

Center for Natur, Miljø og Fritid

Skovløkken 4, Tejn
3770 Allinge
nmf@brk.dk
Centerchef Louise Lyng Bojsen
Louise.Lyng.Bojesen@brk.dk

Center for Ejendomme og Drift

Sandemandsvej 1B
3700 Rønne
ejendommeogdrift@brk.dk
Centerchef Bjarne Freund Poulsen
Bjarne.Freund-Poulsen@brk.dk

Center for Økonomi og Personale

Møllevænget 1
3730 Nexø
oekonomiogpersonale@brk.dk
Centerchef Stine Hansen
Stine.Hansen@brk.dk   

Center for Regional Udvikling, It og Sekretariat

Ullasvej 23
3700 Rønne
Centerchef Claus Munk
claus.munk@brk.dk

BRKs sekretariat

sekretariatet@brk.dk
Claus Munk
claus.munk@brk.dk