Del på facebook

Chefgruppen

 
Fra venstre: Johannes Nilsson, Louise Lyng Bojesen, Steen Ebdrup, Michael Hansen Bager, Bjarne Freund-Poulsen, Claus Stensgaard Jensen, Steen Birkedal, Peter Loft, Birgit Mortensen, Anders Fløjborg, Stine Hansen, Allan Westh, Trine Dorow.
 
Chefgruppen i Bornholms Regionskommune består af 13 personer, 3 direktører og 10 centerchefer:
 
Kommunaldirektør
Peter Loft
Tlf. 56 92 10 00
Mobil 40 30 23 15
 
Koncerndirektør Johannes Nilsson 
Johannes.Nilsson@brk.dk
Tlf. 56 92 10 01
Mobil 30 36 92 66
 
Koncerndirektør Claus Stensgaard Jensen,
Claus.Stensgaard.Jensen@brk.dk  
Tlf. 56 92 10 02
Mobil 30 18 19 97
 
Centerchef Allan Westh
Center for Job, Uddannelse og Rekruttering
Allan.Westh@brk.dk
Tlf. 56 92 38 40
Mobil 30 18 18 84
 
Centerchef Louise Lyng Bojesen,
Center for Natur, Miljø og Fritid
Louise.Lyng.Bojesen@brk.dk
Tlf. 56 92 20 59
Mobil 30 18 14 15
 
Centerchef Trine Dorow
Center for Sundhed 
Trine.Dorow@brk.dk
Tlf. 56 92 12 68
Mobil 30 18 18 00
 
Centerchef Bjarne Freund-Poulsen,
Center for Ejendomme og Drift
Bjarne.Freund-Poulsen@brk.dk
Tlf. 56 92 50 05
Mobil 30 18 16 22
 
Centerchef Stine Hansen,
Økonomi, IT og Personale
Stine.Hansen@brk.dk
Tlf. 56 92 10 64
Mobil 30 18 23 56
 
Centerchef Steen Ebdrup,
Center for Skole
Steen.Ebdrup@brk.dk
Tlf. 56 92 12 67
Mobil 30 18 18 01
 
Centerchef Michael Hansen Bager,
Center for Psykiatri og Handicap
Michael.Hansen.Bager@brk.dk
Tlf. 56 92 78 02
Mobil 30 18 17 14
 
Centerchef Birgit Mortensen,
Center for Ældre
Birgit.Mortensen@brk.dk
Tlf. 56 92 54 05
Mobil 30 18 18 27
 
Centerchef Steen Birkedal 
Center for Erhverv, Byg og Sekretariat
Steen.Birkedal@brk.dk
Tlf. 56 92 10 04
Mobil 60 88 08 45
 
Centerchef Anders Fløjborg
Center for Børn og Familie
Anders.Floejborg@brk.dk
Tlf. 56 92 12 82
Mobil 30 18 22 71