byggeri
Skip Navigation LinksBRK Indflydelse & Politik Kommunalbestyrelsen & Udvalg Økonomi-, Erhverv- og Planudvalget

Økonomi-, Erhverv- og Planudvalget

​Medlemmer

           

​Winni Grosbøll (A) Formand
Kirkestræde 4, 3700 Rønne
Tlf. 30 18 19 79
Winni.Grosboell@brk.dk

 

           

​Søren Schow (V)
Aarsdalevej 4, Ibsker, 3730 Nexø
Tlf. 20 33 18 66
Soeren.Schow@brk.dk

 

Thomas Thors (A)
Tyttebærløkken 4, 3700 Rønne
Tlf. 21 51 12 96
Thomas.Thors@brk.dk


           

Morten Riis (Ø)
Holkavej 6, 3760 Gudhjem
Tlf. 20 33 17 27
Morten.Riis@brk.dk

 

​Leif Olsen (F)
Sdr. Strandvej 80, Tejn
3770 Allinge
Tlf. 21 51 10 83
Leif.Olsen@brk.dk 

           

​Kirstine van Sabben (W)
Krummeledvej 6, Klemensker, 3790 Hasle
Tlf. 51 67 20 57
Kirstine.van.Sabben@brk.dk

 

           

​Linda Kofoed Persson (O)
Vestermarievej 6, Vestermarie, 3700 Rønne
Tlf. 20 33 19 85
Linda.Kofoed.Persson@brk.dk

 

  

Dagsordener, referater og mødeplan

Her kan du læse dagsordener og referater fra Økonomi-, erhverv- og planudvalgets møder.

Dagsordener, referater og mødeplan

Forretningsorden

Her kan du læse forretningsorden for Økonomi-, erhverv- og planudvalget.

Forretningsorden