Del på facebook

Økonomi- og Klimaudvalget

​Medlemmer

09122021BORGMESTER Jacob Trøst 250x.jpg


Jacob Trøst (C) Borgmester
Kleven 3, 3782 Klemensker
Tlf. 21 68 02 56
Mail: Jacob.Troest@brk.dk
26012022_Mark Palmquist_250x166.jpg

 

​Mark Palmquist (C)
Glappevej 4, 3751 Østermarie
Tlf. 29 79 55 38
Mail: Mark.Palmquist@brk.dk


09122021_Linda Kofoed Persson 250x.jpg


Linda Kofoed Persson (O)
Vestermarievej 6, Vestermarie, 3700 Rønne
Tlf. 20 33 19 85
Mail: Linda.Kofoed.Persson@brk.dk

09122021_Morten Riis 250x.jpg       


Morten Riis (Ø)
Holkavej 6, 3760 Gudhjem
Tlf. 20 33 17 27
Morten.Riis@brk.dk


 

09122021_Helle Munk Ravnborg 250x.jpg


Helle Munk Ravnborg (Ø)
Gamlevældevej 27, 3760 Østerlars
Tlf. 25 47 16 57
Mail: Helle.Munk.Ravnborg@brk.dk

09122021_Jonna Nielsen 250x.jpg      


​​​Jonna Nielsen (A)
Pistolstræde 6, 3700 Rønne
Tlf. 40 46 93 37
Mail: Jonna.Nielsen@brk.dk


09122021_Søren Schow 250x.jpg

 

Søren Schow (V)
Aarsdalevej 4, Ibsker, 3730 Nexø
Tlf. 20 33 18 66
Mail: Soeren.Schow@brk.dk


  

Dagsordener, referater og mødeplan

Her kan du læse dagsordener og referater fra udvalgets møder.

Dagsordener og referater (NY)

Dagsordener, referater og mødeplan fra før 22.03.2022.